Debata: Ta izba twierdzi, że 500+ i inne świadczenia społeczne zabije ekonomię społeczną

2018-11-13 • ul. Rakowicka 27, 31-510 Kraków

Jak podmioty ekonomii społecznej mogą zmieniać świat na lepsze? Czy aktywizacja zawodowa osób wykluczonych społecznie może być skuteczna przy obecnych świadczeniach społecznych (jak np. 500+)? Przyjdź na IX Tydzień Ekonomii Społecznej i odkryj jak wzrasta jakość życia dzięki dzielności organizacji społecznych, a także jak podmioty te walczą z wykluczeniem społecznym.To już IX Tydzień Ekonomii Społecznej! Zapraszamy do udziału w debacie oksfordzkiej:

Debata oksfordzka pn. „Ta izba twierdzi, że 500+ i inne świadczenia społeczne zabije ekonomię społeczną”

13 listopada 2018 r. (wtorek), godz. 13:15 – 14:45

Miejsce: Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, ul. Rakowicka 16,  sala 13

Prowadzący: dr Marek Benio

W ramach debaty dwie drużyny Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie (m.in. studenci z Koła Naukowego GAP) będą prowadzić dyskusję dot. wpływu świadczeń społecznych, takich jak program 500+, na aktywizację zawodową osób wykluczonych. Formuła debaty oksfordzkiej opiera się na umiejętnym budowaniu argumentacji stanowisk za, bądź przeciwko postawionej tezie, a także spójnej i atrakcyjnej prezentacji argumentów przez dwa zespoły – jeden broniący tezy, drugi kontrargumentujący. Obserwacja walki na argumenty zwolenników i przeciwników tezy uznającej negatywny wpływ świadczeń społecznych na efekty działalności podmiotów ekonomii społecznej, pozwoli Uczestnikom debaty „wyrobić” sobie własne zdanie czy ekonomia społeczna może wygrać z 500+.

 

Wydarzenie jest częścią IX Tygodnia Ekonomii Społecznej.

Organizatorzy: Wydział GAP we współpracy z Fundacją Gospodarki i Administracji Publicznej i Kołem Naukowym GAP.

Wydarzenie organizowane jest na zlecenie Województwa Małopolskiego – jest finansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego i budżetu Województwa Małopolskiego.