dr Aldona Piotrowska

telefon:
(+48) 12 293 58 19
konsultacje:
miejsce:
Budynek Główny, pok. 307 lub 325
dokumenty:

Absolwentka prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim. Absolwentka Szkoły Prawa Francuskiego UJ we współpracy z Uniwersytetem w Orleanie. W latach 2004-2006 pracowała jako asystent i adiunkt na Wydziale Prawa i Administracji UJ w Katedrze Prawa Publicznego. 2006-2009  pracowała w Kancelarii Radcowskiej oraz była wykładowcą na Wydziale Prawa i Administracji Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego. Wiceprzewodniczący rady nadzorczej towarzystwa funduszy inwestycyjnych w latach 2008-2010. Od 2008 adiunkt w Katedrze Prawa Publicznego Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

Członek AIDA- Association Internationale de Droit des Assurances oraz członek Stowarzyszenia Edukacji Administracji Publicznej. Wykładowca Małopolskiej Szkoły Administracji Publicznej. Recenzent „Ekonomii Społecznej”. Radca prawny.

W swojej pracy naukowej koncentruje się na zagadnieniach z zakresu publicznego prawa gospodarczego, a w szczególności rynku finansowego, ubezpieczeń gospodarczych, zamówień publicznych, prawa konkurencji i samorządu terytorialnego. Interesuje się także polityką społeczną.  Jest autorką kilkudziesięciu publikacji z zakresu publicznego prawa gospodarczego.