dr Joanna Sanetra-Szeliga

telefon:
(+48) 12 293 75 28
konsultacje:
miejsce:
Budynek Biblioteki, pok. 410
dokumenty:

Doktor nauk ekonomicznych, adiunkt w Katedrze Historii Gospodarczej i Społecznej UEK. Pracowniczka Międzynarodowego Centrum Kultury (zastępczyni kierownika Instytutu Dziedzictwa Europejskiego) i konsultantka w Ośrodku Statystyki Kultury Urzędu Statystycznego w Krakowie.

Autorka, współautorka i redaktorka kilkudziesięciu artykułów i publikacji na temat polityki kulturalnej UE, Europejskich Stolic Kultury, roli kultury w rozwoju lokalnym oraz dialogu międzykulturowego. Uczestniczka międzynarodowych projektów badawczych poświęconych wpływowi dziedzictw na rozwój społeczno-gospodarczy, relacji dziedzictwa i innowacji oraz dziedzictwa i dyplomacji kulturalnej, jak również wpływowi dużych imprez na miasta historyczne.

Zainteresowania naukowe: ekonomika kultury i dziedzictwa, zarządzanie kulturą, rola kultury i dziedzictw w rozwoju społeczno-gospodarczym, wpływ dużych imprez na miasto (szczególnie rola inicjatywy Europejska Stolica Kultura w rozwoju miasta), polityka kulturalna UE, działalność międzynarodowych organizacji w zakresie kultury, w tym UNESCO, United Cities and Local Governments (UCLG) (Agenda 21 dla kultury).