Konferencja: Surowce i energia

2017-09-14 • ul. Św. Wawrzyńca 15, 31-060 Kraków

W dniach 14-15 września w Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie odbędzie się konferencja pn.: Surowce i energia a gospodarka o obiegu okrężnym i niskoemisyjna.

Jej celem jest wymiana wiedzy i doświadczeń o skutecznych metodach i kierunkach zarządzania zgodnie z zasadami gospodarki o obiegu zamkniętym. W pierwszym dniu będziemy rozmawiać o gospodarce miejskiej o obiegu zamkniętym, w szczególności o kształtowaniu postaw i angażowaniu obywateli, nowych modelach biznesowych oraz sposobach finansowania rozwoju gospodarczego miast.

W drugim dniu dyskusja dotyczyć będzie gospodarki przemysłowej obejmującej zagadnienia technologiczne w zakresie odzysku surowców, eko-innowacji, poprawy efektywności energetycznej i materiałowej oraz redukcji odpadów i emisji, a także symbiozy gospodarczej i wykorzystania nowych narzędzi informatycznych do zarządzania procesami przemysłowymi.

 

Zapraszamy przedstawicieli organizacji pozarządowych działających w obszarze ochrony środowiska, samorządowców, przedsiębiorców, naukowców ale także aktywistów miejskich i przedstawicieli spółek komunalnych.

Możliwy jest udział zarówno w formie czynnej (zgłaszanie propozycji referatów do 30 czerwca 2017) jak i biernej.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Szczegóły i rejestracja na: www.konferencja-pan.pl.

 

Konferencja odbywa się w ramach cyklu OEES on TOUR przygotowującego drugą edycję Open Eyes Economy Summit 2017.