Kolegium Gospodarki i Administracji Publicznej UEK

VI Zjazd Katedr i Zakładów Zarządzania Publicznego oraz Konferencja Naukowa „Rola, miejsce i znaczenie zarządzania instytucjami publicznymi w kreowaniu jakości życia”

VI Zjazd Katedr i Zakładów Zarządzania Publicznego oraz Konferencja Naukowa „Rola, miejsce i znaczenie zarządzania instytucjami publicznymi w kreowaniu jakości życia”

W dniach 18-20 września 2019 r. w Sopocie odbył się VI Zjazd Katedr i Zakładów Zarządzania Publicznego oraz Konferencja Naukowa „Rola, miejsce i znaczenie zarządzania instytucjami publicznymi w kreowaniu jakości życia”.  Organizatorami Zjazdu były trzy jednostki z różnych ośrodków akademickich: Zakład Zarządzania Organizacjami Publicznymi Instytutu Organizacji i Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego, Katedra Zarządzania Publicznego i Nauk Społecznych Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach oraz Zakład Zarządzania Organizacjami Publicznymi Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Natomiast organizatorem konferencji był samodzielnie Zakład Zarządzania Organizacjami Publicznymi Uniwersytetu Gdańskiego.

Podczas Zjazdu Katedr i Zakładów Zarządzania Publicznego odbyła się dyskusja plenarna prowadzona wspólnie przez dr hab. Marka Ćwiklickiego z UE Kraków i dr hab. Jarosława Waśniewskiego z UG. W jej trakcie dr hab. Marek Ćwiklicki przedstawił kierunki rozwoju badań i kształcenia w zakresie organizacji publicznych.

Częścią łączącą zjazd katedr z konferencją była środowa sesja plenarna poświęcona związkom sektora publicznego i jakości życia moderowana przez dr hab. Sylwię Morawską z SGH i dr Jędrzeja Strumiłło z UG. Dalsza część konferencji przebiegała zgodnie z ustalonymi panelami tematycznymi, w ramach których wygłoszono ponad 32 referaty. Występowali przedstawiciele środowiska naukowego, ale również i praktycy, w tym reprezentanci administracji publicznej. Na wyróżnienie zasługuje wykład Adama Niedzielskiego, Prezesa NFZ poświęcony płaceniu za wyniki leczenia oraz Elżbiety Rucińskiej-Kulesz, dyrektorki pomorskiego oddziału NFZ, o wynikach pilotażu leczenia ostrej fazy udaru niedokrwiennego.

Pełny wykaz występujących wraz z tematami wystąpień jest zamieszczony na stronie internetowej konferencji znajdujący się tutaj.

Opracowali:

dr hab. Marek Ćwiklicki, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

dr Hanna Kelm, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach

dr hab. Jarosław Waśniewski, Uniwersytet Gdański

Skip to content