O Katedrze Polityk Publicznych
Katedra Polityk Publicznych (KPP) powstała w 2019 r, na bazie Katedry Administracji Publicznej. Działalność dydaktyczna KPP koncentruje się na prowadzeniu kierunku Gospodarka i Administracja Publiczna.
KPP oferuje swoim studentom możliwość wytyczenia indywidualnej ścieżki rozwoju poprzez wybór określonego profilu kształcenia. Oferta KPP zapewnienia słuchaczom możliwość zdobycia wiedzy i umiejętności z zakresu planowania, wdrażania oraz ewaluacji programów publicznych, jak również zarządzania publicznego. Absolwenci KPP mają możliwość zdobycia atrakcyjnego zatrudnienia w administracji rządowej i samorządowej, w organizacjach pozarządowych, a także w sektorze prywatnym, szczególnie w korporacjach międzynarodowych współpracujących z instytucjami sektora publicznego.
Aby wspierać studentów z niepełnosprawnościami, w naszej Katedrze funkcjonuje Katedralny Pełnomocnik ds. Osób z Niepełnosprawnościami. Od 2012 r. tę funkcję pełni dr Maciej Frączek.
Działalność naukowo-badawcza Katedry koncentruje się na problematyce zarządzania sprawami publicznymi.
Dydaktyka:
Wspólnie z Katedrą Gospodarki Publicznej prowadzimy kierunek: Gospodarka i administracja publiczna.
Jakość realizowanych przez nas zajęć dydaktycznych stanowi dla nas priorytet. Wszyscy pracownicy posiadają wieloletnie doświadczenie pedagogiczne i stosują różnorodne metody nauczania pozwalające na osiąganie zakładanych efektów kształcenia. Przedmioty realizowane przez naszych pracowników obejmują m.in.:
- Administracja publiczna,
- Zarządzanie publiczne,
- Analiza polityk publicznych,
- Zarządzanie projektami,
- Rynek pracy,
- Metody planowania i analizy przedsięwzięć publicznych.
Oprócz tradycyjnych metod, tj. wykład ilustrowany, czy też dyskusja, częstymi metodami stosowanymi na zajęciach są:
- symulacje,
- studia przypadku (case studies),
- debaty, w tym debaty oksfordzkie,
- ćwiczenia praktyczne,
- gry dydaktyczne.
Co bardzo ważne, staramy się, aby na nasze zajęcia zapraszać osoby, które posiadają doświadczenie praktyczne – przedsiębiorców, menedżerów, pracowników administracji samorządowej i państwowej, wójtów, burmistrzów i prezydentów miast.