Kolegium Gospodarki i Administracji Publicznej UEK

Już czwarty rocznik uczniów klasy patronackiej naszej uczelni w I LO w Krakowie im. Bartłomieja Nowodworskiego ukończył dwuletni kurs akademicki pt. „Wprowadzenie do studiów ekonomicznych”. W dniu 20 czerwca br. w reprezentacyjnej sali senackiej Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego, dr hab. Prof. Mazur, prof. UEK wręczył licealistom certyfikaty.

Inicjatywa współpracy między UEK i I LO została podjęta pięć lat temu na ówczesnym Wydziale Gospodarki i Administracji Publicznej. Podczas uroczystości Rektor podkreślił, ze wpisuje się ona w misję uniwersytetu, jaką jest współpraca z otoczeniem społecznym i gospodarczym. Jednocześnie, jako inicjatywa dydaktyczna znajduje się pod opieką Dyrektora Instytutu Polityk Publicznych i Administracji – dra hab. Ambrożego Mitusia, prof. UEK, który gorąco zachęcał młodzież do wyboru jednego z naszych kierunków studiów. Mgr Jacek Kaczor, dyrektor I LO i profesor informatyki w tej szkole, podkreślił, że 27 uczniów klasy „mat-geo-ang”, nazywanej ekonomiczną, ceni sobie możliwość rozwijania swoich zainteresowań i wykazania się działalnością pozaszkolną. Duża aktywność Nowodworków w aplikowaniu o staże i studia zagraniczne to także powód, dla którego warto już w szkole średniej zainteresować młodzież studiami na UEK oraz zwyczajami akademickimi – zaznaczył dr Tomasz Geodecki, opiekun klasy patronackiej, także absolwent Nowodworka. Jak zauważył podczas uroczystości dr hab. Marcin Zawicki, prof. UEK, Dziekan Kolegium Gospodarki i Administracji Publicznej Kolegium prowadzi już trzy klasy patronackie w małopolskich liceach.

W uroczystości wzięli również udział nauczyciele akademicy prowadzący zajęcia w klasie patronackiej, w tym dr Urszula Lorenowicz, a także wychowawczyni klasy – mgr Anna Maria Kyzioł.

Zakończenie roku zostało zwieńczone wspólnym, pamiątkowym zdjęciem.

Wszystkim licealistom życzmy udanych wakacji oraz dalszych sukcesów w nauce!

 

Skip to content