Kolegium Gospodarki i Administracji Publicznej UEK

W miastach od zawsze skupiają się, jak w soczewce, problemy ich mieszkańców. Przed wieloma z nich miasta stawały od wieków. Inne – jak np. degradacja środowiska i infrastruktury, wyludnianie centrów, polaryzacja społeczna – są nowsze. Zasoby dziedzictwa i kultury miast historycznych z jednej strony stanowią potencjał, który może wesprzeć je w mierzeniu się z wyzwaniami, z drugiej zaś mogą one być dla nich dodatkowym obciążeniem.

Celem projektu jest przeprowadzenie interdyscyplinarnej analizy procesów i przemian zachodzących (w przeszłości i obecnie) w miastach stojących w obliczu kryzysów, problemów i wyzwań związanych m.in. z klęskami żywiołowymi, migracjami, kryzysami gospodarczymi i społecznymi, zmianami klimatu, a także planowaniem przestrzennym i estetyką przestrzeni miejskiej, a także określenie wpływu podjętych działań na budowanie rezyliencji miast w przyszłości.

 

Członkowie zespołu: dr Dominika Hołuj, dr Piotr Miodunka, prof. Dr hab. Jacek Purchla, dr Joanna Sanetra-Szeliga, dr Michał Wiśniewski

Kierownik projektu:
dr Andrzej Laskowski


Wartość projektu:
20 000,00 zł


Instytucja finansująca:
Program wewnętrzny UEK – Potencjał


Data realizacji:
29.06.2022 – 28.06.2024

Skip to content