Kolegium Gospodarki i Administracji Publicznej UEK

Współczesne zjawiska i procesy społeczno-kulturowe jako wyzwania dla polityk publicznych

Współczesne zjawiska i procesy społeczno-kulturowe jako wyzwania dla polityk publicznych
Celem projektu była analiza wybranych współczesnych zjawisk i procesów społeczno-kulturowych, które są lub mogą stać się wyzwaniem dla kształtowania koncepcji polityk publicznych i ich realizacji w przestrzeni społecznej.
Współczesna rzeczywistość społeczna podlega procesom nieustannych i dynamicznych zmian, które stanowią istotne wyzwania dla współczesnych polityk publicznych. Optymalizacja efektywności oddziaływania polityk publicznych zależy w tej sytuacji od poziomu wiedzy społecznej na temat tych zmian oraz od zdolności dostrzegania tendencji w poszczególnych obszarach. W ramach projektu przeprowadzano analizy różnorodnych, wybranych współczesnych zjawisk i procesów społeczno-kulturowych i w oparciu o nie formułowano postulaty dotyczące kształtowania lub zmiany konkretnych działań współtworzących narzędzia polityk publicznych. Prowadzone analizy mają charakter fragmentarycznych charakterystyk, dzięki czemu możliwe stało się uchwycenie specyfiki kontekstu poszczególnych badanych zjawisk i procesów.
 
 
Członkowie zespołu: prof. dr hab. Anna Karwińska, dr hab. Andrzej Słaboń, prof. UEK, dr hab. Katarzyna Warmińska-Zygmunt, prof. UEK, dr Magdalena Jelonek

Kierownik projektu:
dr hab. Przemysław Kisiel, prof. UEK


Wartość projektu:
17 402,00 zł


Instytucja finansująca:
Program wewnętrzny UEK – Potencjał


Data realizacji:
09.04.2020 – 07.04.2022

Skip to content